“Goditje e hekurt” – Ju garantoj nuk keni parë nokaut më të egër si ky në boks

Periskopi.com Sporti

Frank Gore bëri debutimin e tij në boksin profesionist në ditëlindjen e tij të 39-të dhe vulosi fitoren e tij të parë me një nokaut të egër që e dërgoi Yaya Olorunsola në dysheme.

39 vjeçarit i’u deshtën vetëm katër raunde për të rrëzuar Olorunsola-n, duke dhuruar një kombinim goditjesh e më pas edhe ajo fataleme dorën e djathtë, përcjellë Periskopi.

Pamjet tregojnë se si ra pa ndjenja kundërshtari i tij dhe reagimi i Gore ishte krejt i qetë.

VIDEO