Goditjet e Fury ishin shumë të forta – Wilder u dërgua menjëherë në spital

Periskopi.com Sporti

Deontay Wilder nuk ka qenë në gjendje aspak të mirë pas duelit me Tyson Fury.

Boksieri amerikan humbi për herë të dytë ndaj britanikut, dhe humbja e dytë ishte njësoj dërrmuese sikurse e para, përcjell Periskopi.

Wilder e pa tri herë veten e tij në tapet, para se të mos mund të ngritej nga nokauti i raundit të 11-të.

‘Bomberi i Bronztë’ ka pasur tronditje të mëdha nga goditjet e shumta që pranoi.

Mediet amerikane dhe britanike bëjnë të ditur se ai është dërguar menjëherë në spital, pas përfundimit të meçit të tretë. /Periskopi/

Shpërndaje në: