Godsil Manhattan mund të jetë rivali kryesor i Rolls-Royce (Foto)

Godsil Manhattan mund të jetë rivali kryesor i Rolls-Royce (Foto)

Prodhuesi britanik Rolls-Royce prinë në garën e makinave luksoze, por mund ta ketë rival të fuqishëm modelin Godsil Manhattan.

Kjo veturë nga kompania amerikane Godsil Motorcars, do të ketë nivel të lartë luksi, konstrukt të fuqishëm, si dhe elemente të përfunduar deri në detaje, transmeton Telegrafi.

Me njëmijë kuajfuqi, kjo kupe pritet të jetë e shpejtë, ndërsa me rrotat prej 22-inch mundë të lëvizë edhe nëpër terrene të vështira.

Tavani do të jetë i mbuluar nga një panel xhami, derisa trupi më i gjerë se Rolls-Royce Phantom është nga metali të cilit nuk i mbesin njolla.

Mirëpo, kjo makinë nuk pritet të lansohet së shpejti, por pas rreth tre vitesh. /Telegrafi/

Shpërndaje në: