Goran Bregoviq nis koncertin në Korçë me këngën ”Kosovska”

Periskopi.com Lajme

Muzikanti serb Goran Bregoviq, ka nisur koncertin e tij në Korçë në Festivalin e Birrës.

Ai performancën e tij e nisi me këngën shqip, ”Kosovska”.

Ndryshe, për këtë koncert i cili tashmë ka nisur, ka pasur polemika të shumta, meqë pjesëmarrja e Bregoviq, kundërshtohej ashpër nga kosovarët përfshirë dhe artistë.

 

Shpërndaje në: