Greqi, shqiptari vret gruan dhe pastaj njofton policinë: E mbyta me duart e mia

Periskopi.com Lajme

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lakonia, në Greqi, ku një 40-vjeçar shqiptar ka vrarë gruan e tij, 36-vjeçare.

Sipas asaj që raportojnë mediat greke, 40-vjeçari e ka mbytur gruan me duar. Dyshohet se ai më pas ka njoftuar autoritetet duke u thënë se ‘ka vrarë gruan e tij pas një debati të fortë’.

Policia ka mbërritur në shtëpi dhe ka konstatuar se gruaja ishte pa ndjenja. 36-vjeçarja u transportua me autoambulancë në spitalin e zonës, por u konstatua se kishte ndërruar jetë. Çifti ka dy fëmijë dhe punonin në bujqësi.