Griezmann shpërthen në lot pasi Franca fitoi Kupën e Botës (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Antoine Griezmann ishte njëri nga lojtarët kryesor të Francës në këtë Kampionat Botëror

Franca e mposhti me rezultat 4-2 Kroacinë në finalen e luajtur në Luzhniki të Moskës, shkruan Periskopi.

Griezmann shënoi gol në këtë takim nga penalltia si dhe kishte meritat edhe tek autogoli i shënuar nga Mandzukic.

Pas ndeshjes emocionet e kapluan Griezmann, i cili u pa duke qarë. /Periskopi/