Gruaja e Gylfi Sigurdssonit largohet nga shtëpia, pasi lojtari u arrestua për pedofili

Periskopi.com Sporti

Gruaja e Gylfi Sigurdssonit largohet nga shtëpia, pasi lojtari u arrestua për pedofili

Gruaja e futbollistit të Evertonit, Gylfi Sigurdson – i cili është akuzuar për abuzim seksual me fëmijë – raportohet se është larguar nga shtëpia ku kishin jetuar së bashku deri tash.

Sigurdson u mbajt nga policia të premten e kaluar, para se të lirohej me kusht, transmeton Periskopi.

Gruaja e tij tash është larguar nga shtëpia ku kishin jetuar si çift, mëson ‘MailOnline’.

Futbollisti, ndërkohë, është transferuar në një ‘shtëpi të sigurtë’, pasi u arrestua nga policia e Mançesterit.

Burime të afërta me lojtarin kanë thënë për ‘MailOnline’ se gruaja po ngushëllohet nga familjarët.

Burimi u shpreh: ”Më është thënë nga një burim i besueshëm se ai është në një shtëpi të sigurtë që ia ka siguruar Evertoni dhe po mbështetet 24/7.”

Lojtari tash është pezulluar nga Evertoni, derisa policia po e heton rastin. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: