Guardiola i impresionuar nga Broja: E përmend në konferencën për shtyp pas ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Southamptoni ishte skuadra që ia ndali ecurinë prej 12 fitoreve rresht të Manchester Cityt, të shtunën pasdite.

Në përfundim të kësaj sfide trajneri i kampionëve në fuqi, Pep Guardiola foli me elozhe për Armando Brojën.

“Ata mbrojtën mirë dhe janë të pabesueshëm në kundërsulm. Armando Broja dhe Adams janë shumë të fortë dhe është e vështirë t’i mbash, por ne ja dolëm.”

Paraqitjet e Armando Brojës po bëjnë që Premier Liga të flas për të.