Guardiola tregon nëse ndihmësi i tij provokoi Messin

Guardiola tregon nëse ndihmësi i tij provokoi Messin

Trajneri 45-vjeçar thotë se është e pamundur që Arteta ta ketë provokuar 29-vjeçarin, pas sfidës së mesjavës të zhvilluar në Ligën e Kampionëve ndërmjet Manchester Cityt dhe Barcelonës.

“Kam folur me Artetan. Është e pamundur, ai e pëlqen aq shumë Barcelonën dhe Lionel Messin në këtë rast”, deklaroi Guardiola.

“Duke e njohur Mikelin sa e njoh unë, ai është një ndër njerëzit më të mirë që kam takuar në jetë”, shtoi ai. /Periskopi.com

Shpërndaje në: