Gucati: Vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumentet në zyrat tona

Periskopi.com Lajme

Po vazhdon edhe sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, në Gjykatën Speciale të Kosovës.

Pyetjeve të prokurores po i është Gucati, i cili ndër të tjera e theksoi edhe njëherë se nuk e di se nga kanë ardhur dokumentet e Gjykatës Speciale në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Vdes me zhig me ditë se kush i ka pru ato dokumente në zyrat tona”, tha Gucati.

Aktualisht është ndërprerë seanca për të vazhduar pas pushimit.