Hajredin Kuçi i sikletosur thotë se rasti i Astrit Deharit është tragjedi kombëtare

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi është pyetur në televizionin Klan për rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

Periskopi.com Lajme

Kuçi u gjend në siklet kur u detyrua të komentojë rreth kësaj tragjedie, që ka marrë vëmendjen e opinionit për tre ditë të tëra, transmeton Periskopi.

Kuçi tha se rasti i Deharit është më i rëndi që ka ndodhur në Kosovë, duke e quajtur tragjedi kombëtare.

Ai tha se pret drejtësi për Deharin, duke kërkuar përgjegjësi dhe hulumtime të pavarura. /Periskopi/