Hamilton fiton Çmimin e Madh të Rusisë për të bërë historinë, Norris i pafat

Hamilton fiton Çmimin e Madh të Rusisë për të bërë historinë, Norris i pafat

Lewis Hamilton ka shkruar historinë në Formula 1, me fitoren e sotme në Rusi.

Piloti britanik i Mercedes ka marrë fitoren numër 100 në karrierën e tij, dhe kështu bëhet piloti i parë që arrin këtë shifër në Formula 1, shkruan Periskopi.

Numri 44 pati një garë të ngushtë me Norris, por ky i fundit doli nga pista në kthesat e fundit të garës, kur pista u rëndua nga shiu.

Hamilton kësisoj ka përfunduar garën në pozitën e parë, duke lënë prapa Verstappen, Sainz e Ricciardo.

Më poshtë Periskopi ua përcjell renditjen e 10 pilotëve të parë në këtë garë.

Hamilton
Verstappen
Sainz
Ricciardo
Bottas
Alonso
Norris
Raikkonen
Perez
Russell
/Periskopi/

Shpërndaje në: