Hamiti: Lutja ‘Zoti e bëftë hajr’ është e mirë por së pari duhet puna e pastaj pritja që Zoti ta bëj mirë

Periskopi.com Lajme

Teologu Xhabir Hamiti thotë se shprehja ‘Zoti e bëftë hajr’ është lutje e mirë por shton se Zoti nuk e bën mirë gjendjen e një individi ose shoqërie pa u munduar ata për veten e tyre.

Ai shkruan në FB:

Kjo fjala ”ZOTI E BEFTE HAJR” eshte lutje e mire, por besoni se Zoti nuk e bene mire gjendjen e nje individi apo shoqerie pa u mundue e pa bere punen qe duhet ne drejtim te mires dhe permiresimit!

Se pari duhet puna, tani lutja e tek pastaj Zoti pritet me be mire !

Ama siç e kemi bere ne zakon me thene “Zoti e befte hajr” , e me i rrudhe krahet dhe me vazhdue gjithemone ma avazin e vjeter Zoti jo qe se bene mire,por leshon edhe ndeshkim mbi ne dhe te gjithe te tjeret te cilet e bejne te njejten gje !

Shpërndaje në: