Haradinaj kujton 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina.

“Vlerat më unike të luftëtarit shqiptar i gjejmë në figurën e Heroit të Kosovës Yll Morina. Ndër trimat e rrallë dhe luftëtarët më të zotë, ai ishte rreshtuar me UÇK-që në ditët e para, për t’ia falë jetën atdheut”, shkruan Haradinaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Vlerat më unike të luftëtarit shqiptar i gjejmë në figurën e Heroit të Kosovës Yll Morina. Ndër trimat e rrallë dhe luftëtarët më të zotë, ai ishte rreshtuar me UÇK-që në ditët e para, për t’ia falë jetën atdheut. Në njëzetvjetorin e ngritjes në piedestalin e pavdekësisë, me krenari kujtojmë Yllin e lirisë, i cili ka zënë vend nderi në historinë e re të Kosovës.

Shpërndaje në: