Haradinaj kundër referendumit serb, fton bashkësinë ndërkombëtare të përkrahin Kosovën

Periskopi.com Lajme

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se referendumi i Serbisë në Kosovë është jokushtetues dhe joligjor, transmeton Periskopi.

AAK kërkno nga misionet që që mos lejojnë cenimin e rendit kushtetues. Të respektohen ligjet e Kosovës. Po ashtu AAK fton BE që ta përpahin Koosvën për ruajtjen e rendit kushtetues të Kosovës. Fto spektrin politik e qytetarët që të jenë të bashkuar.PERISKOPI