Haradinaj nuk e mohon taksën 100% ndaj Shqipërisë

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencë për media pas pas përfundimit të Mbledhjes së Qeverisë, ka folur edhe për vendosjen e taksës kundër Shqipërisë – shkruan Periskopi.

Ai tha se me Shqipërinë kemi marrëdhënie të mira, por i kemi disa mosmarrëveshje.

“Me Shqipërinë i kemi marrëdhëniet e mira, por kemi disa mosmarrëveshje për tregtinë, për tregun dhe disa masa, por besoj që do t’i zgjidhim” tha kryeministri Haradinaj.

Lajmi i Fundit: Kosova e kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Shpërndaje në: