Haradinaj thotë se populli që është në terr, po e sheh se kush i ka lënë ashtu, ka një porosi për Konjufcën

Periskopi.com Lajme

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK’së ka thënë se qytetarët po e shohin qeverisjen e Albin Kurtit, transmeton Periskopi.

‘’Qytetarët që janë sot në terr e shohin se kush i ka lënë në terr. E shohin qeverisjen e Kurtit, arrogancën e ministrave të tij.’’, ka thënë ai në Debat Plus.

Tutje ai ka folur për çështjen e 53 milionëshit me Bechtel Enkan.

‘’Kush pretendon me ia marrë 1 cent Bechtel Enkas, besoni është budall. ‘ mundesh me bë korrupsion me ta. Dhe s’mundesh as pa ia pagu paret Bectel Enkës. Janë mundu shtetet e fuqishme ia ka marrë edhe qindra milionë kur i ka cu në gjykatë. Po mundesh Kosovës ia ia humb 200 milionë. Pre tuat kanë qenë Kosovën e ka lënë pa gaz lot sjellës. Ai po e sulon dikë. Sikur Glauku, s’ka kohë Haradinaj. Glauk lexo pak histori e shih a kanë funksionu këto metoda.’’, ka thënë ai./PERISKOPI/