Haradinaj-Vitisë: Prishtinës i duhet një kryetar vendimmarrës, e jo një njëri që i merr vendimet në korridoret e shefave

Periskopi.com Lajme

Kandidati i AAK-së për Prishtinën, Daut Haradinaj, ka reaguar ndaj kandidatit të VV-së, Arben Vitia pasi që ky i fundit tha se kryetari nuk merr vendime.

Haradinaj ia bërë të ditur Vitisë që kryetari merr vendime dhe se Prishtinës nuk i duhet një kryetar që merr vendime korridoreve të shefave

“Në rast se kryetari s’merr vendim atëherë kush do të vendos, pra vendimet do t’i marr një njeri që ne se shohim, pra është ardhë koha që Prishtina të ketë një kryetar vendimmarrës, e jo një njëri që i merr vendimet në korridoret e shefave”

“Mendoj që nëse e lexon ligjin për qeverisje lokale të gjitha vendimet i merr kryetari”, ka thënë Haradinaj si kundër-replikë ndaj Arben Vitisë i cili tha se kryetari nuk merr vendime por bën politika./Periskopi/