Harrojeni Neymarin, ky lojtar është si Messi

Harrojeni Neymarin, ky lojtar është si Messi

Së fundmi, një të tillë e ka bërë sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain.

Argjentinasi beson se bashkëlojtari i tij, Paulo Dybala ka të njëjtat karakteristika sikurse pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’.

“Dybala dhe Messi janë shumë të njëjtë”, deklaroi Higuain.

“Messi është më i mirë dhe ai e tregon atë çdo ditë”.

“Paulo është ende i ri. Ai është 23-vjeç dhe varet nga ajo që vjen në të ardhmen. Ai i ka të gjitha karakteristikat për t’u bërë një ndër lojtarët më të mirë”, përfundoi Higuain. /Periskopi.com

Shpërndaje në: