Harroni zgjedhjet për një moment: Ajo që Bayern Munichu po i bën Leverkusenit është jo njerëzore

Periskopi.com Sporti

Bayern Munichu është absolutisht duke e shkatërruar, copë-copë Bayer Leverkusenin në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Bundesligë, shkruan Periskopi.

Ajo që e bën edhe më të rëndë situatën është se Leverkuseni në fakt po luan në shtëpi të vetë, por është duke u mposhtur plot 5-0 pas minutës së 37-të.

Dy gola nga Robert Leëandoëski 4′ dhe 30′, një nga Thomas Muller 34′ dhe dy nga Serge Gnabry 35′, 37′, ia kanë bërë terr në pikë të ditës rivalëve.

Shikoni një gol që na qëlloi këtu nga ato PESË sa u shënuan deri tash. /Periskopi.com/

VIDEO