Hasani i VV’së e quan sërish Agim Bahtirin ‘analfabet’: Mos ma përmend familjen

Periskopi.com Lajme

Aktivisti i Vetëvendosjes në Mitrovicë, Fatmir Hasani i është përgjigjur kandidatit për kryetar, Agim Bahtirit pas disa akuazave e ofendimeve ndaj tij, transmeton Periskopi.

Hasani nuk tërhiqet prej deklaratës se Bahtiri është ‘analfabet’.

Ja reagimi i plotë:

Te dashur qytetar te Mitrovices,

Analfabeti Agim Bahtiri, dje ne debat plus tha se kinse baba jeme e paska thir dhe i paska kerku falje dhe kinse e paska thire edhe Nexhmedin Spahiun qe te me thot mua me demantu dekleraten time, kjo eshte rren/genjeshter se baba jeme nuk e ka thire as nuk ka arsyje me thir as Agimin e as Nexhin sepse une qendroj pas deklerates time qe kam than se e ka ba HAREM zyren/kabinetin e tina.

Sa i perket se i kom thon Analfabet, me te vertet eshte analfabet qe nuk din as me shkru as me lexu dhe nese sme besoni mua atehere kur te vjen ne studio Agim Bahtiri jepjani nje leter dhe thuani ta lexon apo te shkruan diqka dhe do te vertetohni se as nuk din me lexu e as me shkru.

p.s Publikisht i bej thirje Agim Bahtirit qe te mos mi permend ma prindit e mi apo gruan apo fmin e mi sepse kjo eshte personale dhe ska te bej asgje me politikë.

Shpërndaje në: