Hayward shkon në Boston

Hayward shkon në Boston

Ylli i Utah Jazz, Gordon Hayward, është larguar nga kjo skuadër pas shtatë vjetësh dhe ka vendosur që të kalojë te Boston Celtics.

Ai tha se vikendi në të cilën e mori vendimin ka qenë më i gjati në jetën e tij dhe se ky kishte qenë një vendim jetë-ndryshues për të dhe familjen e tij.

Ai tha se shtatë vjetët e fundit të tij në Utah kanë nënkuptuar gjithçka për të.

 

Shpërndaje në: