Haziri tregon se për çka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Komunës së Gjilanit, dhe njëkohësisht nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri ka folur për dorëheqjen e Haradinajt dhe vendimet e kësaj qeverie, shkruan Periskopi.

Ai ka folur për zhvillimet e fundit në skenën politike në Kosovë duke drejtuar akuza ndaj qeverisë së koalicionit PAN.

“Kjo qeveri do të mbahet mend vetëm një vendim”, ka thënë Haziri në T7.

“Qeveria PAN do të mbahet mend vetëm për dorëheqjen e kryeministrit”.

Tutje Haziri ka shtuar se vendi po shkon drejt zgjedhjeve.

Shpërndaje në: