Hëngrën 30 njerëz, policia shokon me atë që zbulon nga analizat e ADN-së

Periskopi.com Zoya

Dmitry Baksheev dhe gruaja e tij Natalia Baksheeva tronditën mbarë opinionin publik jo vetëm në Rusi, por në gjithë botën.

Çifti në fjalë u arrestua nga policia ruse, pasi u akuzuan se kishin vrarë dhe ngrënë 30 persona, të cilët i kishin kontaktuar ndërmjet rrjeteve sociale.

Ndërsa së fundmi policia ruse ka publikuar fakte rrëqethëse, nga të cilat mësohet se çifti i sëmurë mbante në frigorifer bashkë me mishin e njerëzve edhe mace dhe qen.

Ky fakt rrënqethës u zbulua nëpërmjet raportit mjeko-ligjor dhe ekspertizës që iu bë mishit të gjendur në frigorifer.

Agjencia e lajmeve “Mash” njofton se:

Ekspertët kanë vërtetuar se ka pasur mish njerëzish, qensh dhe mace në çanta plastike.

Tani ata janë duke pritur për rezultatet e testit të ADN-së në mënyrë që të kuptojnë se sa mbetje njerëzish ishin në frigorifer.

Deri tani janë gjetur trupa të futur nëpër çanta plastike dhe kavanoza brenda në frigorifer.

Shpërndaje në: