Hetues shtesë shkojnë në zyrat e veteranëve, EULEX-i merr paketa të veçanta në rast se gjejnë dosje për t’i marrë me vete

Periskopi.com Lajme

Në zyrat e veteranëve ku po zhvillohet bastisja nga EULEX-i kanë ardhur hetues shtesë nën asistencën e forcave të EULEX-it.

Po ashtu EULEX-i ka marrë disa paketa të veçanta në rast se gjejnë dosje për t’i marrë me vete.

Një ditë pas arrestimit dhe të konfirmimit të aktakuzës për Sali Mustafën, zyrtarët e EULEX-it kanë zbarkuar sot në zyrat e veteranëve të UÇK-së.

Sipas informacioneve të raportuara në media, aty po zhvillohet një aksion, ku pritet të ketë edhe arrestime./ge/

Shpërndaje në: