Holanda, kombëtarja e parë çerekfinaliste e Kupës së Botës, eliminohet SHBA

Holanda, kombëtarja e parë çerekfinaliste e Kupës së Botës, eliminohet SHBA

Holanda ka arritur fitore ndaj SHBA në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Botës.

“Tulipanët” shënuan fitore me rezultat 3-1.

Llogarinë e golave e hapi Depay në minutën e 10’të pas asistimit të Dumfries.

Dumfires ishte asistues edhe në golin e dytë të shënuar në minutën e 45+1 nga Blind përpara se të shënonte vet në minutën e 81’të të takimit.

Për SHBA realizatori i vetëm ishte ëright kur gjeti rrjetën në minutën e 76’të.

Sot do zhvillohet edhe ndeshja tjetër e 1/16 mes Argjentinës dhe Australisë.

Shpërndaje në: