Holanda po i bën zullum të madh Turqisë: Goli i dytë është edhe më spektakolar se i pari, thjesht magjik

Periskopi.com Sporti

Holanda po i bën zullum të madh Turqisë: Ia shënon edhe të dytin, Depay i pandalshëm

Holanda ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0 si nikoqire e Turqisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës.

Protagonistët e golit të parë kanë ndryshuar rolet në të dytin, shkruan Periskopi.

Kësaj radhe, Klassen ia ka kthyer favorin Depayt me një asistim, e ylli i Barcelonës qëlloi cakun në minutën e 16-të.

Përkundër brilancës së golit të parë, ky i dyti është edhe më i jashtëzakonshëm.

Vetëm shikojeni më poshtë.

 

Shpërndaje në: