Holandë – Argjentinë, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – Argjentinë, publikohen formacionet zyrtare

Holanda dhe Argjentina synojnë që të sigurojnë sonte kalimin për në gjysmëfinale të Kupë së Botës “Katar 2022”.

Këto dy kombëtare do të takohen sonte mesvete në çerekfinale.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Lusail Iconic”.

Formacionet zyrtare:

Kujtojmë se skuadra fituese nga kjo ndeshje, në gjysmëfinale do të takohet me Kroacinë, që sot eliminoi Brazilin

Shpërndaje në: