Horoskopi ditor, 17 Nëntor 2021

Periskopi.com Zoya

Dashi
Sot partneri do ju adhuroje për logjiken qe do tregoni ne marrjen e vendimeve te rëndësishme. Ai do e kuptoje se pa mbështetjen tuaj nuk mund te shkoje askund. Beqaret duhet te tregohen sa me realiste qe te munden, pasi ne te kundërt mund te përballen me probleme te mëdha. Ne planin financiar Dielli do ju nxite te tregoheni parashikues dhe te mos hidhni hapa te nxituara.

Demi
Duke pare pozicionimin e yjeve sot, jeta ne çift ka për te qene e bukur. Çdo moment do jete emocionues dhe do doni te qëndroni me shume kohe me partnerin. Beqaret do jene joshës dhe këmbëngulës gjithashtu. Ata nuk do lënë mundësi t’iu shpëtojë. Ne planin financiar fati nuk do jete ne anën tuaj kështu qe nëse nuk doni problemet duhet t’i menaxhoni me kujdes te ardhurat.

Binjaket
Nëse kohet e fundit partneri mund t’iu ketë kritikuar për mungese entuziazmi dhe dinamizmi, sot nuk do mund ta beje me. Do zgjidheni me humor te mire dhe do mendoni vetëm te bëni surpriza. Beqaret do jene tërheqës dhe do marrin propozime te shumta. Shume gjera kane për t’iu ndryshuar. Financat do vazhdojnë te mbeten te mira fale përkujdesit qe do tregoni ende.

Gaforrja
Sot do jeni ne një mendje me partnerin tuaj dhe do bëni te pamundurën ta ndryshoni rutinën ne te cilën keni rene. Qe nga mesdita e me pas vetëm do dilni, do argëtoheni dhe do kënaqeni. Beqaret do takojnë një peron te veçante, por nuk do jene te sigurte nëse ai me te vërtetë do ju sjelle lumturinë e kërkuar. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj kështu qe do jeni te qete.

Luani
Dite goxha e ndërlikuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dalin ne drite disa gënjeshtra qe i keni thënë partnerit dhe kjo do e ndeze atmosferën. Për beqaret yjet do jene me dashamires dhe do krijojnë plot mundësi për takime. Ne planin financiar gjerat nuk do ju ecin si keni dashur. Kërkoni ndihme ose gjeni një mënyrë për ta ndryshuar gjendjen.

Virgjeresha
Venusi do ua mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot. Për fat do keni edhe me tepër kohe te lire për te kaluar me partnerin dhe do flisni hapur me te. Beqaret do ndihen me te çliruar dhe do bëjnë atë qe do mendojnë si me te logjikshme. Buxheti nuk ka për te qene i keq, por nëse shpenzoni kuturi dhe iu dhuroni para edhe atyre qe ju rrethojnë gjendja do dobësohet.

Peshorja
Sot çdo gjë ka për t’iu ecur si kurrë me pare juve qe jeni ne një lidhje. Nuk do jete nevoja te nxitni vete ngjarje te mëdha sepse yjet kane menduar për çdo gjë. Beqaret dihet t’i marrin gjerat ashtu si t’iu vijnë dhe nuk duhet te kërkojnë diçka me ngulm. Financat nuk do jene te këqija, por po vazhduat te tregoheni te pamatur situata do përkeqësohet.

Akrepi
Ata qe janë ne një lidhje do ndihen me afër shpirtërisht me partnerin e tyre dhe do e kenë me te lehte për t’ia shprehur ndjenjat. Pasdite mund te ketë edhe ndonjë surprize te veçante. Beqaret sado qe te mundohen nuk do e gjejnë dot shpirtin binjak dhe do e vuajnë vetminë. buxheti nuk do jete i keq, megjithatë yjet këshillojnë qe çdo shpenzim te behet i mire menduar.

Shigjetari
Dite shume e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe konfliktet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret do kenë një dite rutine dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Nuk është e thënë qe ta ndryshojnë statusin sot. Financat do jene tejet delikate dhe madje mezi do ju dalin paratë për te kryer shpenzimet e domosdoshme.

Bricjapi
Dite e veçante do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni çdo moment mire me partnerin dhe do mendoni te hidhni edhe disa hapa gjigande. Beqaret do marrin propozime, por nuk do kenë aspak dëshirë te bëjnë ndryshime tani për tani. Te ardhurat do dobësohen ndjeshëm për shkak te pamaturisë qe keni treguar se fundmi. Merrni masa sa me shpejt.

Ujori
Edhe pse tashme keni një lidhje me atë qe keni pëlqyer prej kohesh, serish disa persona do ju bëjnë konkurrence dhe do kërkojnë t’ua marrin atë. Beni sa me shume kujdes qe te mundeni dhe mos ju lini fushe te lire qe te fitojnë. Beqaret duhet te bëhen gati për një takim fantastik. Lidhur me financat do ndiheni me te qete. Me ne fund do dilni nga tuneli ku ishit futur.

Peshqit
Sot ka mundësi te qëndroni larg partnerit sepse do keni nevoje te reflektoni gjere e gjate për te ardhmen. Edhe partneri do jete ne një mendim me ju. Beqaret do jene te papërqendruar dhe ka mundësi te humbasin edhe disa mundësi te mira. Ne planin financiar nuk do ketë tronditje, përkundrazi besojini numrave te fatit sepse keni për te fituar.