Horoskopi ditor, e martë 5 tetor 2021

Periskopi.com Zoya

Dashi

Kjo ditë do të nisë me Marsin, kundër shenjës suaj. Mund të keni debate në punë, por edhe në lidhjen në çift mund të ketë zënka. Keni nevojë të pushoni më shumë dhe të merreni me veten.

Demi

Humori i keq do të bëjë që të ndiheni të tensionuar, sidomos nëse jeni të detyruar të punoni, ndërkohë që keni nevojë për pushim. Edhe në qiellin tuaj astral, Marsi është kundër dhe bën që të ndiheni nervoz dhe të tensionuar. Është shumë e mundshme që të keni debate me një koleg në punë. Pasditja do të jetë më e përmirësuar në sajë të ndikimit të Hënës, e cila do të lehtësojë gjendjen tuaj shpirtërore.

Binjakët

Gjatë kësaj të marte do të përballeni me një situatë të tensionuar. Mos u dekurajoni nga brishtësia e yjeve, por mundohuni të përfitoni nga çdo situatë dhe të qartësoheni brenda vetes. Në fushën e ndjenjave do të jetë e nevojshme, të eliminoni interesin ndaj lidhjeve të vjetra.

Gaforrja

Janë të nevojshme ndryshime në rutinën tuaj dhe yjet do t’ju mundësojnë të gjitha mjetet për të vepruar. Por ju do të tregoheni të ndrojtur dhe do të preferoni të nuhasni, ndonëse e dini mirë se bëhet fjalë për një situatë të përkohshme, të cilës tashmë i ka ardhur fundi. Programoni mirë çdo lëvizje dhe nuk do të gaboni.

Luani

Prania e Hënës në shenjën tuaj do t’ju bëjë tejet pozitiv dhe të mbushur me entuziazëm. Do të jetë e vështirë të ndaloni vitalitetin tuaj dhe sidomos në dashuri do të ndjeni gjithçka për të cilën keni nevojë, mjafton të jeni pak të guximshëm. Në punë, do mundoheni të përmirësoheni me të gjitha përpjekjet tuaja dhe kjo gjë do të japë rezultat.

Virgjëresha

Kjo e martë do të jetë një ditë mjaft e vështirë. Do të karakterizoheni nga lodhja dhe humori i keq, të cilat do t’ju pengojnë që ti çoni gjërat deri në fund në punë. Keni nevojë për më shumë pushim, relaks dhe kreativitet për të përmirësuar situatën tuaj.

Peshorja

Për beqarët, nuk ka kohë për të humbur. Lëreni veten të lirë pa rezerva, dilni nga fortësia që keni ndërtuar rreth vetes. Mos kini më keqardhje, por jepuni edhe ndaj një aventure, sado e shkurtër që të jetë. Kjo gjë do t’ju ndihmojë të dilni nga situata ku ndodheni.

Akrepi

Kjo e martë nuk paraqitet aspak e qetë për shkak të ndikimit të Hënës, e cila do t’ju bëjë nervoz dhe të acaruar. Kjo nuk është dita e duhur për ndryshime në punë, për shkak se mund të ndeshni në pengesa, të cilat nuk do të lejojnë zbatimin e projektit tuaj.

Shigjetari

Dita do të jetë mjaft pozitive, e mbushur me entuziazëm dhe vitalitet. Hëna do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj. Do të kaloni çdo vështirësi pa shumë mundim. Do të zbrisni në fushë dhe do të nxirrni në pah vlerat tuaja njëherë e mirë, duke mos toleruar padrejtësitë që mund t’ju jenë bërë.

Bricjapi

Së shpejti do të nisë një fazë e re në jetën tuaj dhe një fillim i ri. Qartësoni mirë se çfarë doni, në mënyrë që të mos gaboni. Hezitimi para një mundësie mund të jetë fatal, si në dashuri edhe në punë. Me pak kurajo, do të arrini të realizoni ambiciet tuaja.

Ujori

Kjo ditë do të jetë mjaft e vështirë. Do të jeni mjaft të lodhur dhe të ngarkuar, pasi peripecitë nuk do t’ju ndahen. Bëni mirë të relaksoheni pak, bëni bilancet tuaja dhe me qetësi do të arrini sukses, ndonëse do të përballeni me disa ndryshime.

Peshqit

Në qendër të mendimeve tuaja do të jetë si të pushoni dhe nevoja për të rikuperuar energjitë, pas lodhjes së kohëve të fundit. Fatkeqësisht do të jetë e vështirë të realizoni objektivat tuaja në këto ditë të fundit të vitit, pasi do të jeni të ngarkuar nga gjërat e reja që keni për të bërë. Fatmirësisht suksesi do të jetë i garantuar, joshja dhe paparashikueshmëria do të jenë kryefjala e ditës.