Horoskopi ditor, e martë 7 shtator 2021

Periskopi.com Zoya

Dashi
Horoskopi për sot parashikon një ditë pozitive për ju, kjo me Uranin aleat që ju jep avantazh në disa fusha. Dita fillon mirë, jeni mjaft aktiv dhe dinamik. Dita fillon bukur për ju, dhe nuk ka pengesa që mund të demoralizojnë vendosmërinë tuaj. Edhe financat paraqiten të mira.

Demi
Sot, në kuadraturë armiqësore me Hënën do ta keni të vështirë për t’i parë gjërat me pozitivistet. Një perde e humorit të keq do t’ju shoqërojë gjatë gjithë ditës dhe ju do t’ju duhet të merreni edhe me Mërkurin kundërshtar që ju tërheq vazhdimisht nga vetja. Diskutime parashikohen edhe në familje, është koha për të marrë një vendim.

Binjakët
Horoskopi për sot parashikon një ditë të favorshme, ku me mbështetjen e Mërkurit do ta keni më të lehtë ju që jeni në çift që të gjeni dialogun e përshtatshëm me partnerin. Edhe në punë prisni të merrni lëvdata për detyrat e fundit të kryera. Ndërsa për beqarët do të nisë interesi për një person që e pëlqejnë.

Gaforrja
E martë monotone ju pret, dhe kjo është arsyeja pse mendja do të bredhi në vende të tjera, në kërkim të stimujve më të dobishëm. Puna nuk po ju shpërblehet ashtu si ju do të donit, dhe kjo ju sjell herë pas here mendimin e braktisjes së gjithçkaje që keni dhe të bëni gjëra të reja. Dashuria dhe argëtimi janë ishujt lumtur ku ju mund të arratiseni.

Luani
Edhe sot yjet ju buzëqeshin aq shumë sa që ky fat i papritur do të ndjell për ju më shumë përfitime nga ky moment. Hëna aleate me ju e cila ju mbështet në punë do t’ju nxisë drejt mundësive për sukses. Pra sipas horoskopit tuaj të dashurisë sot, dialogu dhe mirëkuptimi me partnerin janë të thella, ndërsa beqarët do të fillojnë të ndjejnë erën e një historie të re që është gati për të lindur.

Virgjëresha
Yjet për sot kanë parashikuar përjetimin e një dite të qetë. Ajo për të cilën do të shqetësoheni sot do të jetë një merak financiar, por mos u stresoni sepse asgjë nuk ka për të ndodhur, gjithçka do e kaloni me lehtësi. Yjet janë të favorshme, dhe me ngadalë do të jeni në gjendje për të eliminuar problemet. Dashuria e qetë, asgjë nuk ndryshon në rutinën tuaj.

Peshorja
Urani armiqësor ju shtyn drejt një lufte. Tensionet dhe keqkuptimet ka të ngjarë të kërcënojnë paqen tuaj në mendje, por nuk do të jetë e lehtë t’ju marrin buzëqeshjen që jua mundëson Hëna. Në fakt, sot ju mund të mbështeteni në lajme të mira dhe propozime interesante të cilat deri më tani nuk i kishit vlerësuar.

Akrepi
Horoskopi për ditën e sotme ofron një të martë të vështirë. Paratë kurrë nuk janë të mjaftueshme për të arritur të gjitha ato që ju duhen, dhe kjo do ju shtyjë të luftoni me kufizimet e forta të vendosura nga situata e krijuar. Megjithatë për t’ju kthyer buzëqeshjen është gjithmonë dashuria e familjes apo e partnerit të cilët ju bëjnë të harroni momentet e tensionuara.

Shigjetari
Një ditë e lumtur kjo e sotmja për ju. Me favorizimin e yjeve, në veçanti Mërkuri dhe Urani, ju ofron shumë optimizëm dhe vitalitet! Ju keni shumë ide në kokë, të gjitha të shkëlqyera. E mira është të organizoni forcat dhe të vazhdoni me vendosmëri! Edhe dashuria do ju dhurojë mente të bukura.

Bricjapi
Horoskopi sot paraqet raporte të qeta në qiell tuaj astral. Silleni veten edhe në interesat tuaja, dhe mendoni për disa momente relaksimi gjatë ditës. Ju më në fund mund të gëzoni një pushim të vogël , larg nga shqetësimet dhe stresi i punës apo përditshmërisë.

Ujori
Jeta parashikojnë një të martë mjaft të qetë. Dashuria do t’ju japë ushqim për të menduar. Hëna në Luan ju bën më të guximshëm. Duke marrë hapin e parë nuk është e lehtë, por për ata që mund të mbështeten në bashkëpunim e gjysmës tjetër mund të hapin rrugë të reja për projekte më të mëdha.

Peshqit
Horoskopi për sot parashikon që në plan të parë të jetë puna, e cila do të mbajë të zënë mendjen tuaj. Urani ju bën shumë aktiv, dhe Mërkuri stimulon kreativitetin tuaj. Çfarë do të duhej të bëhej është bërë, tani ju vetëm duhet të shihni variantet e mira që janë në favorin tuaj dhe gjithçka do të shkojë siç e kishit shpresuar.