Horoskopi ditor, e mërkurë 1 dhjetor 2021

Horoskopi ditor, e mërkurë 1 dhjetor 2021

Dashi

Parashikimet për të gjitha shenjat sot do të kushtëzohen nga hëna e plotë te Virgjëresha. Për ju parashikohet sukses profesional dhe në dashuri. Programe dhe kontrata për të ardhmen e afërt. Beqarët edhe pse do realizojnë takime mbresëlënëse, nuk duhet të nxitoheni për lidhje. Financat do dini si t’i menaxhoni.

Demi

Një ditë jo fort e mirë do të jetë për të dashuruarit kjo e sotmja. Venera pra do t’iu ndikojë negativisht. Beqarët do joshen nga disa persona dhe kenë mundësi për ndonjë lidhje. Buxheti nuk do jetë dhe aq i mirë, do ju duhet një menaxhim i mirë.

Binjakët

Do të ndjeni shqetësime shëndetësore. Sot nuk do bëjeni në qejf për asgjë, madje do të grindeni dhe shkaktoni konflikte edhe me partnerin/en pas asnjë shkak. Beqarët do kenë ftesa pa fund dhe pa e kuptuar as vetë do përfshihen në një lidhje. Buxheti nuk do jetë i keq, por kujdes me shpenzimet.

Gaforrja

Suksesi dhe dashuria janë shumë pranë jush, dy hapa larg. Mjafton vetëm të keni “sy” për t’i parë. Për sa i përket punës çojini deri në fund çështjet që filloni. Beqarët më në fund do takojnë persona serioz me të cilët do ja vlejë të fillojnë ndonjë lidhje. Buxheti do të jetë i kënaqshëm.

Luani

Fiziku juaj do të ndjejë dobësi të cilat ndoshta do të dalin jashtë në momentin më të papritur nga ju. Diskutime shumë të mërzitshme do të përjetoni sot në çift ju të dashuruarit, ruani qetësinë. Beqarëve do ju pëlqejnë shumë persona njëherësh dhe nuk do dinë për kë të vendosin. Me financat do keni probleme.

Virgjëresha

Puna mirë, po ashtu edhe studimet si dhe profesioni. Mos e ndaloni veten të përjetoni dashurinë. Pra mos i thoni “jo” lumturisë. Beqarët do e vuajnë shumë vetminë dhe do ndjehen më keq që s’do e gjejnë dot princin e kaltër. Shpenzimet ulini në maksimum, të mos keni probleme.

Peshorja

Aspirimet janë të larta por gjithsesi rrezikoni të bini në utopi, është e nevojshme të mendoni mirë të gjitha propozimet që do t’iu bëhen nga partneri/ja. Hëna e plotë do t’iu japë fuqi mendimi. Beqarët do jenë me fat dhe do ndihen më në fund të plotësuar tërësisht. Financat do jenë goxha delikate.

Akrepi

Do të jeni me shumë fat sot. Në rastin e tërheqjeve seksuale mos e pengoni veten, është trupi juaj që bën kërkesa. Partneri/ja do të jetë aty për ju. Beqarët do i zgjidhin problemet e punës dhe do kenë më shumë kohë për të menduar për dashurinë. Në planin financiar do dini si t’i menaxhoni të ardhurat.

Shigjetari

Mund t’iu duket se jeni mirë, por ju duhet t’i kushtoni një rëndësi të madhe marrëdhënies suaj në çift, pasi fatkeqësisht hëna do të ketë ndikim të negativ në ju. Beqarët pa kuptuar do takojnë personin e ëndrrave me të cilin do fillojnë një lidhje. Në planin financiar nuk do keni vështirësi.

Bricjapi

Thirrja e partnerit/es duhet të jetë e para sot. Mos e lini pas dore punën, por gjeni kohën edhe për njeriun e zemrës. Beqarët duhet të bëjnë atë që do mendojnë si më të përshtatshmen. Nëse keni probleme financiare, zgjidhja është ulja e shpenzimeve.

Ujori

Hëna do të jetë pozitive në pjesën e dytë të ditës, ndaj sistemimi i çështjeve praktike në dashuri do të marrë drejtimin e duhur. Nëse dëshironi të udhëtoni, flisni me partnerin/en. Beqarët do dashurohen pas një personi që nuk do kenë kurajën t’i shprehin ndjenjat. Financat kanë për të qenë të kënaqshme.

Peshqit

Një kambanë alarmi për marrëdhënien tuaj në dashuri. Bëni kujdes. Ata që janë çift do të ndihen posesiv dhe xheloz. Beqarët do gjendjen në dilema të vështira pasi do pëlqejnë disa persona dhe nuk do vendosin dot. Financat do jenë të mira.

Shpërndaje në: