Horoskopi ditor, e mërkurë 5 janar 2022

Periskopi.com Zoya

Dashi

Dite perfekte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Bashkëpunimi do mbizotërojë gjate gjithë kohës dhe do ndiheni me te bekuar nga te gjithë. Beqaret nuk do ndihen ende gati te fillojnë një lidhje dhe do i refuzojnë te gjitha propozimet qe do ju bëhen. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri dhe do mund te kryeni te gjitha shpenzimet e menduara.

Demi

Do merreni vesh me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do i sqaroni edhe mosmarrëveshjet e vogla qe keni pasur me pare. E ardhmja do jete me e mire. Beqaret nuk duhet te rrezikojnë shume vetëm për te ndryshuar statusin sepse do kenë probleme me pas. Ne planin financiar situata nuk ka për te qene e qëndrueshme. Do keni tronditje te njëpasnjëshme.

Binjaket

Jeta ne çift do filloje te ketë përmirësime te njëpasnjëshme gjate kësaj dite. Do ndiheni me mire ne krahët e partnerit dhe kënaqësitë do jene me te mëdha. Beqaret as nuk do dëshirojnë ta ndryshojnë statusin e tyre sepse do ja kalojnë për mrekulli me miqtë. Me shpenzimet mos u tregoni te pamatur nëse nuk doni te mbeteni pa asnjë para mënjanë.

Gaforrja

Tregohuni me te arsyeshëm dhe me realiste sot ju te dashuruarit pasi po vepruat pa menduar dhe po menduat vetëm për vete do keni probleme me vone. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri dhe kane për te mbetur ende te vetmuar. Për financat do kujdeseni me tepër se ndonjëherë me pare dhe situata do vije duke u stabilizuar. Me ne fund do jeni te qete.

Luani

Asgjë nuk do ndryshoje sot ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe here pas here mund te gjendeni ne situata te vështira. Për te marre vendime duhet te mendoheni disa here. Beqaret do e kenë mendjen tek puna dhe nuk do merren aspak me jetën sentimentale. Ne planin financiar gjendja do mbetet e kënaqshme dhe do arrini te hiqni edhe disa para mënjanë.

Virgjeresha

Do jeni me tolerante se me pare sot juve qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia me partnerin do vije duke u përmirësuar gjithnjë e me tepër. Beqaret do kenë plot propozime, por nuk do ndihen ende gati te bëjnë ndryshime te statusit. Ne fakt do refuzojnë mundësi te shkëlqyera për te cilat do pendohen. Financat nuk do mbeten aspak te mira kështu qe ulini ne maksimum shpenzimet.

Peshorja

Dialogu do mbizotërojë gjate gjithë kohës sot ne jetën tuaj ne çift dhe marrëdhënia me partnerin ka për te marre kthesën e duhur sot. Beqaret nuk do ndihen gati për te bere ndryshime te statusit dhe do mbyllen ne vetvete. Financat do jene tejet problematike. Pranojeni ndihmën qe do iu japin familjaret pa u menduar gjate pasi ne tre kundërt do keni probleme me serioze.

Akrepi

Me bekimin e yjeve jeta juaj ne çift do jete tejet harmonike. Ne çdo moment keni për te përjetuar kënaqësi te paimagjinueshme. Beqaret nuk do mendohen dy për te hedhin hapa te rëndësishme pasi mundësitë do jene te shkëlqyera. Ne planin financiar mos u nxitoni. riorganizojini njëherë paratë qe keni dhe me pas shihni sa mundësi keni te shpenzoni.

Shigjetari

Dite fantastike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i ndiheni gjerat me një sy tjetër dhe do ndiheni me mire se me pare. Beqaret do e kenë te vështirë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë dhe kane për te mbetur vetëm edhe disa kohe. Gjendja financiare do jete e mire. Mund t’i kryeni edhe disa shpenzime te vogla, por pa e tepruar.

Bricjapi

Do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin do jete e shkëlqyer. Çdo moment do jete i mrekullueshëm. Beqaret do realizojnë një takim mbresëlënës i cili do ua ndryshoje mënyrën e te parit te gjerave. Buxheti me ne fund do arrije te stabilizohet pas gjithë përpjekjeve qe keni bere. Pa ndihmën e miqve ne fakt ende do kishit vështirësi.

Ujori

Do i shihni gjerat me një sy tjetër sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do jete me e këndshme. Nuk do mungojnë as surprizat ndaj njeri-tjetrit. Beqaret do debatojnë ashpër me disa miq te vjetër dhe nuk do e kenë aspak mendjen për te kërkuar dashurinë. Ne planin financiar do përballeni me vështirësi te mëdha për shkak te shpenzimeve te pamenduara qe keni kryer.

Peshqit

Do filloni projekte te përbashkëta me partnerin tuaj sot dhe ato do ju afrojnë akoma me shume me njeri-tjetrin. Marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. Beqaret nuk do ndihen mire me statusin qe kane dhe do bëjnë te pamundurën për te bere ndryshime. Ne planin financiar duhet t’i organizoni me kujdes te ardhurat ne mënyrë qe gjendja te mbetet e mire.