Huawei sjell modelin e ri me kamerën periskop

Periskopi.com Tech & Auto

Brenda pak javësh, Huawei do të prezantojë zyrtarisht telefonin e ri premium – Huawei P30 Pro.

Tani nënkryetari i marketingut global të kompanisë kineze ka konfirmuar disa detaje rreth pajisjes, duke përfshirë kamerën me zmadhim të thellë në pajisjen.

Clement Wong në një intervistë me Android Central, konfirmoi disa thashetheme që u shfaqën në telefon.

Konfirmimi i parë erdhi për kamerën, e cila do të zbatohet në stilin e periskop dhe do të jetë sensori i tretë në modelin P30 Pro.

Është konfirmuar se kamera do të ketë aftësi super zoom, por nuk theksohet se cilat nivele do të mbulojnë.

Pajisjet e mëparshme Huawei kanë arritur zmadhimin 5x me ndihmën e një sistemi hibrid, dhe thashethemet sugjerojnë se P30 Pro do të ofrojë një zmadhim 10x. Detajet konkrete, së bashku me tiparet e plota të telefonit Huawei P30 Pro, do të bëhen të ditura më 26 mars.

Shpërndaje në: