Humb jetën një grua nga helmimi në një restorant në Prishtinë, familja thotë se nuk iu bë obduksioni

Periskopi.com Lajme

Një person ka njoftuar se gruaja e tij ka ndërruar jetë në QKUK si pasojë e helmimit nga ushqimi në restorant dhe se të njëjtës nuk i është bërë fare obduksioni.

Sipas raporti të Policisë, ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij ka ndërruar jetë si pasojë e helmimit nga ushqimi në restorant dhe e njëjta është varrosur me datën 5.10.2021 pa u bërë obduksion.

Është njoftuar prokurori dhe me urdhër të tij fillojë procedurat hetimore dhe është iniciuar rasti si më lart.

Raporti i plotë:

VDEKJE E DYSHIMTË

QKUK, Prishtinë 04.10.2021 – 17:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij  ka ndërruar jetë si pasojë e helmimit nga ushqimi në restorant  dhe e njëjta është varrosur me datën 5.10.2021 pa u bërë obduksion. Është njoftuar prokurori dhe me urdhër të tij fillojë procedurat hetimore dhe është iniciuar rasti si më lart.

Shpërndaje në: