Humbja e parë në kampionat për Ballkanin, nuk prononcohet askush pas ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Trepça ’89 ka bërë një prej paraqitjeve më të mira të saj në dy sezonet e fundit. Skuadra nga Mitrovica ka arritur që të rikthehet nga një disavantazh prej tri golave, për t’i marrë tri pikë skuadrës së Ballkanit, me një fitore 4:3.

Kjo ishte humbja e parë për skuadrën e Ballkanit që paraprakisht kishte 6 fitore dhe 1 barazim nga 7 ndeshje.

Pas ndeshjes askush nga skuadra e Ballkanit nuk ka pranuar të potencohet në lidhje me rikthimin e madh nga Trepça ’89, natyrisht Ismet Munishi nuk ishte fare pjesë e stafit për shkak të ndëshkimit me karton të kuq në ndeshjen ndaj Dritës.

Trepça ’89 me fitoren e sotme pozicionohet në vendin e gjashtë me 11 pikë të mbledhura, kurse Ballkani mbetet përsëri lider me 19 pikë të grumbulluara.

Shpërndaje në: