Humbja nga Naim Fetahu, flet Fahri Osmani

Periskopi.com Lajme

Fahri Osmani, kandidat për kryetar të PDK’së në Podujevë ka folur për Gazetën Express pas humbjes së zgjedhjeve. Naim Fetahu u zgjodh kryetar i PDK’së në Llap.

Osmani i cili humbi garën për dy vota thotë të ketë uruar Fetahun.

“Delegatët e Konventës Zgjedhore kanë vendosur që t’i japin besimin për mandatin katër vjeçar z. Naim Fetahu. E kam uruar për postin. Nuk e kuptoj assesi si fragmentim të strukturës qytetare dhe partiake”, theksoi ai.

Në Kuvendin zgjedhor të kësaj dege ne Podujevë Fetahu mori 117 vota kundrejt Osmanit që mori besimin e 115 anëtarëve.

Partia Demokratike e Kosovës që një kohë është duke mbajtur zgjedhjet brenda partisë, proces ky që pritet të përfundojë në fund të këtij muaji.

Shpërndaje në: