Hykmete Bajrami thotë se nuk mban përgjegjësi për vjedhjen e Thesarit sa ishte ministre

Periskopi.com Lajme

Ish-ministrja e Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe për debatin që u riaktualizua për çështjen e vjedhjes së Thesarit të Shtetit.

Bajrami në dpt të Fidani  ka thënë se vjedhja e Thesarit “nuk është pika e dobët e Hykmete Bajramit”.

Ajo shtoi se nuk mbanë përgjegjësi për atë që ka ndodhur pasi thotë se i ka marrë të gjitha masat.

“E vetmja përgjesësi ka qenë që kam qenë ministre në kohën kur ka ndodhur ky skandal. Të gjithë duhet ta dinë, se Thesari nuk është pika e dobët e Hykmete Bajramit. Ka qenë fatkeqsi, nuk ka qenë përgjegjësi e imja. Unë nuk mbaj përgjegjësi për atë që ka ndodhur, i kam marrë të gjitha masat. Ka aktakuzë të ngritur. Njerëzit janë në burg dhe ai rast po hetohet”, tha Bajrami.