I provokoi me vallëzim lojtarët kundërshtar, po çfarë ndodhi me lojtari që u shtri papritmas

Periskopi.com Sporti

Situatat befasuese në sport, më saktësisht në futboll, nuk kanë të ndalur.

Përpos golave, driblimeve apo edhe situatave tekniko-taktike, shpesh na ndodh të shohim spektakël të papritur.

Në orët e fundit, në rrjetet sociale është bërë virale një video që vjen nga Superliga e Malajzisë.

Në ndeshjen ndërmjet Kelantan FC dhe Perak FC, e zhvilluar në Sultan Muhammed IV Stadium, ndodhi një skenë qesharake.

VIDEO

Derisa tifozët ishin të mllefosur me zhegitjen e lojës nga ana e mysafirëve, kulmi arriti kur njëri nga futbollistët udhëtues, Perak Danish Haziq po bënte skena provokuese duke vallëzuar përballë tifozëve, derisa po bëhej gati një goditje nga këndi.

Një mbrojtës kundërshtar e shtyu lehtë dhe ai përfundoi në tokë si një balet, duke i rrotulluar disa herë për të humbur kohë thuajse i ishte thyer këmba apo ndonjë gjymtyrë tjetër e trupit.