I respektuari nga Kurti rifillon detyrën e sharjeve: ‘Ta q*** gruen, qikat, djemt, nanen, baben, gyshen, gjyshin’

I respektuari nga Kurti rifillon detyrën e sharjeve: ‘Ta q*** gruen, qikat, djemt, nanen, baben, gyshen, gjyshin’

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje,Hamdi Shartari po vazhdon me ofendime e sharje ndaj figurave publike në vend.

Së fundmi Shartari ka sharë e ofenduar analistin, Petrit Zogaj për reagimin e tij, lidhur me refuzimin e saj që të përmend Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, duke e krahasuar me Hajrije Jahën e njohur edhe si “Hajrije Spikerica”

Nën këtë reagim të Zogajt ka komentuar i respektuari i Kurtit, Hamdi Shartari, i cili e shanë me rob shtëpie analistin.

“O Qorr, ta qifsha gruen qikat djemt nanen e baben, Ta qifsha gjyshen e gjyshin nvorr ku i kie. Ti je veq nje zagar i UDBes e PRONTOs. ti qifsha edhe musafirt qe te vine e ju shkon. A don ma se kam hala”, ka komentuar ai.

Shartari e kishte sharë rëndë edhe deputetin e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, pjesë e Listës Guxo, Burim Karameta i cili doli kundër ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, lidhur me shtesat prej 60 eurove për stafin mjekësor.

Karameta i kishte kërkuar Vitisë të marrë guximin dhe t’u kërkojë falje qytetarëve e mantelbardhëve, sepse sipas tij, do të çlirohej sadopak.

“Ti **fsha robt ty o deputet. Ti se din spari qka eshte virusi as kah vjen e ku shkon. E sa per mjek *ije nanen tane se mjekt duhet me punue gjat orarit qe kan a mendove ti qe e paguhen me nr te pacientve a? Shko te Isa yt more ti *ifsha qka kie nshpi e nvorre qe 30 vjet”, shkruante Shartari në Facebok.

Shpërndaje në: