Ibrahimi ngre alarmin për dorëheqjen e Ramës nga FSK: Ky institucion po rrezikohet

Periskopi.com Lajme

Njohësi i çështjeve politike, Ilir Ibrahimi, e ka komentuar vendimin për dorëheqje nga posti i komandantit të FSK-së, të Rrahman Ramës.

Ibrahimi e krahason dorëheqjen e Ramës, me atë që ndodhi para disa muajsh në Komisionin Qendror Zgjedhor.

Sipas tij, FSK dhe KQZ, janë në alarm dhe se këto institucione po lëkunden dhe rrezikohen nga qeverisja e re.

Shkrimi i plotë nga Ilir Ibrahimi:

Funksionimi i institucioneve të pavarura, larg ndikimit të politikës ditore, është fundament i një shteti demokratik.
Shkarkimi i kryetares së KQZ dhe dorëheqja e komandantit të FSK, është një alarm se këto institucione po lëkunden dhe po rrezikohen.