Intelegjente, e suksesshme dhe e bukur – Ish Miss Peja maturantja më e mirë e vitit 2019

Periskopi.com Showbiz

Viti 2017 ishte viti kur qyteti i Pejës vendosi të kurorëzoj më të bukurën e këtij qyteti Erza Jusaj-in, vajzën e biznesmenit kosovar z. Shkelzen Jusaj pronar i Petrol Company dhe i rrejtit të restauranteve Be Happy.

Erëza Jusaj përpos bukurisë që e ka të trashëguar ka aftësi dhe për modelizëm, edhe pse rrallë dhe pa kompenzim ka merrë pjesë në disa sifalta të ndryshme për emra të njohur në Kosovë, po ashtu edhe shumë pjesëmarrje në reklama të ndryshme televizive.

Erëza Jusaj kishte pranuar ftesë për të marrur pjesë në garën e Miss Universe, mirëpo ajo ende nuk i kishte mbushur të 18-at, i cili ishte kriter obligativ për të marrë pjesë në këtë garë bukurie.

Erëza Jusaj në mbrëmjen e së shtunës ka mahnitur të gjithë të pranishmit të cilët shoqëruan maturanten e “Mehmet Akif” në parakalimin e tyre në Prishtinë.

Maturantja që mori vëmendjen e të gjithëve ishte Erëza Jusaj me bukurinë saj, me një fustan shumë të rrallë dhe mahnitës të punuar nga duart e arta të Aferdita Noberda, e pamundur ishte t’u iknim edhe detajeve të cilat Erëza iu kishte dhënë rëndësi si këpucat të markës Dolce&Gabbana, qanta Miu Miu dhe bizhuteria e saj shumë unike.

17 vjeqarja Erëza Jusaj vjen nga një familje biznismenësh shumë të sukseshëm, të cilët njihen si familje shumë e ndershme dhe shumë e respektuar.

Bukuria e saj dhe vijat trupore nuk duan shumë koment, në fotografitë që ka publikuar Erëza në rrejtet sociale shihet se padyshim asaj i takon epiteti si “Maturantja e vitit 2019”.

Më poshtë mund të shikoni disa nga fotografitë e Erëza Jusaj-t nga mbrëmja e maturës.