Inter synon dyshen e Barcelonës

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Interit dje ka pësuar humbje nga Barcelona, humbje e cila e eliminon nga Liga e Kampionëve dhe e dërgon skuadrën nga Italia në garat e Europa League.

Edhe gjatë mbrëmjes së djeshme, Interi kishte probleme me mesfushë, aty ku edhe vet trajneri italian, Antoni Conte është duke kërkuar përforcime.

Tashmë siç shkruan Marca, Inter është vendosur të transferojë dyshen e mesfushës së Barcelonës, Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal.

Të dy futbollistët janë jo të lumtur në Camp Nou, për shkak të minutazhës së vogël që është duke iu dhënë nga Valverede, dhe të dy mund të largohen gjatë afatit kalimtar të Janarit.

Shpërndaje në: