Interesante se si e kishte transferuar Real Madridi Roberto Carlosin nga Inter

Interesante se si e kishte transferuar Real Madridi Roberto Carlosin nga Inter

Ai i ishte bashkuar madrilenëve në vitin 1996 nga Inter.

Ndërsa, trajneri Fabio Capello rrëfen kohën kur transferoi brazilianin në Santiago Bernabeu.

“Nuk mund të besoja. Mora disa informata se Carlos ishte i zemëruar me trajnerin Roy Hodgson. Sapo arrita në Madrid, një agjent më njoftoi se Inter dëshiron ta shesë. Ua dërgova një faks, fola me presidentin dhe ditën tjetër transferimi ishte mbyllur. Mund të jetë transferimi më i shpejtë ndonjëherë”, tha Capello. /Periskopi.com

Shpërndaje në: