Interi po mundohet ta transferojë këtë lojtar në janar për ta mbajtur Conten të lumtur

Periskopi.com Sporti

Interi i Antonio Contes po përgatitet për transferimin e Nemanja Maticit nga Manchester Unitedit gjatë verës.

Serbi 31-vjeçar thuhet se ka raporte të tensionuara me trajnerin e tij aktual, Ole Gunnar Solskjaer, derisa ka bërë vetëm pesë paraqitje kompetitive këtë sezon, raporton Periskopi.

 

Kontrata e tij skadon në qershor të vitit të ardhshëm, por ekziston opsioni i vazhdimit edhe për një vit.

Në Itali po raportohet se Maticin e intrigon idea për një aventurë të re në Serie A dhe tashmë është shëndrruar në objektiv të drejtorit të Initerit, Beppe Marotta.

Nëse ndodh transferimi, ai do të ribashkohej me ish-trajnerin e tij te Chelsea. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: