Ironizon Bufi me vizitën e Lajçakut në Kosovë: Ta presim masivisht me flamura të BE-së

Periskopi.com Lajme

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak sot do të fillojë vizitën e tij treditore në Kosovë.

E për pritjen e tij, aktori i njohur, Fatmir Spahiu,ka një ide.

Ai tha se do të ishte ‘fore’ nëse dalin me prit Lajçakun me flamura të BE-së dhe ta falenderojnë për ‘krejt çka ka bo për Kosovën’.

“Fore e mire ish bo me dal me prit Llajçakun masivisht, me flamura te BE edhe me falemnderu per krejt cka ka bo per Kosoven. Ahhahah…”, ka shkruar Bufi.

Për dallim nga ai, analisti dhe profesori Blerim Latifi, dje tha se Kurti e Osmani duhet ta bojkotojnë Lajçakun.

Kjo për siç tha Latifi “ta kursenin veten dhe qytetarët e Kosovës nga dëgjimi i dokrrave dhe gënjeshtrave të Bashkimin Evropian”, e këtë union profesori i UP-së e ka cilësuar si “klub racist”.

Këto reagime vijnë pasi në samitin e fundit të BE-së nuk u tha asgjë konkrete për liberalizimin e vizave për Kosovën, ku morën pjesë edhe liderët e Ballkanit Perëndimor.

Kujtojm