Ish-anëtari i VV-së aderon në PDK

Periskopi.com Lajme

Ish anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Flamur Maloku, i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ku e ka postuar edhe një fotografi me kandidatin për kryeministër nga PDK-ja, njëherët kryetar në detyrë i kësaj partie, Enver Hoxhaj.

“Kjo Republikë, i ka rrënjët në gjakun e pastër dhe në luftën e drejtë të UÇK-së!”, ka shkruar maloku.

Maloku ishte larguar nga Vetëvendosja në maj të vitit 2020. Pas largimit, Maloku ka deklaruar se në partinë e Kurtit nuk lejohet mendimi ndryshe, gjë që nuk ka mundur të rrijë më aty.

Madje, kishte thënë se pas largimit ka marrë edhe mesazhe kërcënuese përmes rrjeteve socia. /Insajderi.org

Imazhi mund të përmbajë: 1 person, ulur, Këpucë dhe E brendshme

Shpërndaje në: