Ish-këshilltari i Kurtit: Aktivistët e VV që po heshtin për Hysen Durmishin, e kanë vendin si n’xhehnem

Periskopi.com Lajme

Ish-këshilltari i kryeministrit  Albin Kurti, Durim Berisha është rreshtuar kah Liburn Aliu dhe kundër zv.ministri Durmishi, pas publikimeve të fundit  lidhur me korrupsionin dhe dallaveret  që po zhvillohet në ministrin e ministrit Aliu.

Ai në një postim në Facebook, thotë se të gjithë aktivistët e VV’së i kupton kur mbrojnë Hysen Durmishin “Veq ata qe vet m’tregojshin per t’palamet e tij sa ka qene drejtor ne Komunen e Prishtines, jo.”, shkruan Berisha.

Ai madje thotë se të gjitha ata që po heshtin për të e kanë vendin në xhehnem.

Kujtojmë se ditëve të fundit, aktivistë të zellshëm të VV’së janë ndarë në “pjesë’’. Disa janë rreshtuar krah Durmishit, e disa krah ministrit Aliu me statusa e akuza ndaj njëri tjetrit.

Postimi:

Krejt aktivistet e LVV qe heshtin per Hysen Durmishin i kuptoj. Veq ata qe vet m’tregojshin per t’palamet e tij sa ka qene drejtor ne Komunen e Prishtines, jo.
Per juve osht nje vend i veçante… kudo ku ka vuajtje, se s’po muj thom ne xhehenem, se masnej thuni kuka bo Durimi tekfirc