Ish nënkryetarja e VV-së e quan “tigër prej letre” Albin Kurtin për fusnotën

Periskopi.com Lajme

Ish nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, ka bërë një postim mjaft interesant në profilin e saj në Facebook.

Dërguti ka komentuar përfaqësimin e Kosovës në Këshillin e Stabilizim Asocimit nga Kryeministri Albin Kurti, me fusnotë.

Eksponentët e partisë në pushtet u shprehën se kjo ishte një mbetje nga qeveritë e kaluara, edhe pse mbajnë gjithë pushtetin dhe kanë mundësi ta kundërshtojnë marrëveshjen nëse vërtet besojnë në fjalët që thonin dikur, përcjell Periskopi.

E ish nënkryetarja e VV-së, Aida Dërguti, ka bërë një postim në të cilin shprehet se Kurti u tregua tigër prej letre dhe u demaskua.