Ish-zëvendës ministrja e Punëve të Jashtme del hapur në mbështetje të AAK-së në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Kandidati i AAK-së për asamblenë komunale në Prishtinë , Agon Hana, në profilin e tij ka shpërndarë një fotografi ku shihet në prezencë të ish-zëvendësministres së Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi.

Në postimin e Hanës, shihet se Vuniqi ka dalur haptas në mbëshetje të projektit të decentralizimit të lagjeve, projekt ky i inicuar nga programi i Daut Haradinajt për Prishtinën.

Vlen të theksohet se programi dhe lista e Haradinajt për Prishtinën është vlerësuar poztivisht edhe nga shumë opinionistë vendorë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10220621148187422&set=a.10204683682800748